تبلیغات

خاکریزجنگ نرم - آمریکا یک شرکت هواپیمایی روسیه را با ادعای ارسال بوئینگ به ایران تحریم کرد

درباره وبلاگ
من عاشق مبارزه با اسرائیل هستم
آمریکا شرکت هواپیمایی باشقیرستان را با ادعای ارسال یک فروند بوئینگ به ایران تحریم کرد.
به گزارش خاکریزجنگ نرم ؛به نقل از ایتارتاس، یک بخشنامه رسمی اداره صنعت و تجارت وزارت بازرگانی آمریکا حاکی است که دولت آمریکا شرکت هواپیمایی روسی  باشقیرستان را با ادعای ارسال یک فروند هواپیمای بوئینگ به ایران تحریم کرده است.

بر اساس این بخشنامه، دولت آمریکا این شرکت هوایی را به ارسال جت بوئینگ به ایران برخلاف قوانین حاکم در آمریکا متهم کرد.

وزارت بازرگانی آمریکا مدعی شد این شرکت هوایی یک فروند بوئینگ 757 را در خلال 7 ژانویه 2009 تا 19 مارس 2009 به ایران داده است و ارزش این معامله را 4.5 میلیون دلار تخمین زده است.
بر اساس این بخشنامه، این هواپیما پیرو یک توافق اجاره میان ایر باشقیرستان و ارم ایر، مستقر در ایران صورت گرفته و در پروازهای خارج به داخل و بالعکس فعالیت کرده است. 

در این سند ادعا شده است: در طول مدت اجاره، نگهداری این هواپیما در ایران صورت گرفته است.

در این متن آمده است که این شرکت باید جریمه‌ای مدنی به میزان 350 هزار دلار در نظر بگیرد و این میزان به مدت یک سال از زمان صدور این بخشنامه معلق خواهد بود و بعد از آن بخشیده خواهد شد مشروط بر این که در طول این مدت، از قوانین مربوطه در آمریکا تخلفی نکند.

در عین حال، آژانس فدرال روسیه در امور حمل‌ونقل هوایی مجوز این شرکت را در ژانویه 2015 لغو کرده است.
این آژانس گفت ناوگان این شرکت از سه هواپیمای جت بوئینگ به یک جت بوئینگ در سال 2014 کاهش یافت و به منظور کنترل بیشتر عملیات شرکت‌های هوایی که از الزامات مربوطه تخلف می‌کنند، مجوز این شرکت را لغو کرد.برچسب ها :
شرکت هوایی ,  آمریکا ,  روسیه ,  ادعای جدید آمریکا ,  ارسال بوئینگ به ایران ,  خاکریزجنگ نرم ,  تحریم ,